SUKCES W SPÓDNICY Uwolnij swój kobiecy potencjał

sukces w spodnicy

Rebecca Grado, Christy Whitman
Wyd. GWP

Błyskotliwy i mądry przewodnik, który ukazuje, gdzie kryje się nasza prawdziwa kobieca moc i… że wcale nie tam, gdzie myślisz!

Kobieta alfa jest dominująca, ambitna, pewna siebie i przebojowa. Bez trudu radzi sobie z wyzwaniami zawodowymi i bezkompromisowo dąży do celu. Jest ceniona i podziwiana, wzbudza szacunek. Często jest też jednak sfrustrowana, zagubiona i samotna. Czuje, że musi kontrolować wszystko, i jest tym zwyczajnie zmęczona.
Czy musisz być typem alfa, aby osiągnąć sukces? Czy to jedyna droga w dzisiejszym bezwzględnym świecie? Autorki poradnika przekonują, że niekoniecznie, oraz tłumaczą, jak uniknąć pułapki męskiego stylu działania i jak wykorzystać kobiece atuty. Pokazują, jak obudzić w sobie kobiecą moc i zdobywać to, czego pragniesz, zgodnie z własną naturą i wewnętrznym rytmem.

NIE PRZESZKADZAJ KLIENTOWI W ZAKUPACH

nie przeszkadzaj klientowi w zakupach

David Meerman Scott

Wyd. PWN

Sposób, w jaki robimy zakupy, radykalnie zmienił się w ostatnich latach. Kupując sprzęt, wycieczkę, czy ubezpieczenie, nie musimy już liczyć na wiedzę i życzliwość sprzedawcy - wchodząc do sklepu czy biura, proces zbierania informacji i podejmowania decyzji zazwyczaj mamy już za sobą. Nie lubimy zakłócających nasz spokój telemarketerów, reklamowych e-maili i SMS-ów, `asystentów klienta` atakujących nas zaraz po wejściu do sklepu. `Przestań mi sprzedawać, nie widzisz, że właśnie kupuję?` chciałoby się krzyknąć do marketerów. Jak dostosować swój system sprzedaży do zmian, jakie zaszły na rynku? Jak wykorzystać nowe narzędzia, by skutecznie i mądrze sprzedawać? David Meerman Scott krok po kroku, na z życia wziętych przykładach pokazuje, jak nie przeszkadzać klientowi w zakupach - i okazuje się, że to wcale nie jest takie trudne!

POGROMCY MIŁOŚCI

pogromcy milosci

Willard F. Harley
Wydawca: Funky Books Grupa Wydawnicza GWP

Kolejny bestseller autora książki "I żyli długo i szczęśliwie"
Jak powinno wyglądać idealne małżeństwo? Powinno być szczęśliwe, zgodne i trwałe. Ale jak to osiągnąć, gdy na nasz perfekcyjny związek czyha tak wiele niebezpieczeństw? Willard F. Harley pokazuje, jak dbać o relację i co robić, aby miłość, która pojawiła się na początku, trwała latami. Z pierwszej części jego książki dowiemy się, jakie są najgroźniejsze dla związku nawyki oraz jak z nimi walczyć. W części drugiej zaś poznamy skuteczne techniki pozwalające lepiej komunikować się z partnerem, zamiast się kłócić. Harley w lekkiej formie przekazuje niezwykle ważne przesłanie: aby miłość się nie wypaliła, trzeba wciąż rozniecać jej ogień.
Dzięki tej książce: wasze małżeństwo będzie oparte na mocnych fundamentach; łącząca was miłość będzie coraz silniejsza; dowiecie się, jak dbać o siebie nawzajem; będziecie szczęśliwsi ze sobą.
Willard F. Harley jr to psycholog kliniczny, terapeuta rodzinny i „ekspert od małżeństwa” z ponad trzydziestoletnim stażem oraz autor osiemnastu książek na temat związków. Jego publikacje od wielu lat są bestsellerami na całym świecie – teraz dostępne dla polskiego czytelnika. I żyli długo i szczęśliwie. Jak zbudować związek idealny? to jego najpopularniejsza książka, która odniosła ogromny sukces: została przetłumaczona na 22 języki i sprzedała się w ponad 3 milionach egzemplarzy. Prywatnie Harley jest szczęśliwym mężem i ojcem dwójki dorosłych dzieci.

BUDOWANIE RELACJI W FIRMIE

budowa relacji w firmie

Bacon, Terry R.
Wydawca: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne /GWP

Pierwsze pytanie, jakie powinien zadać sobie dobry menedżer, może się wydawać banalnie proste: „Czego potrzebują moi podwładni?”. Okazuje się jednak, że potrzeby pracowników są przez przełożonych spychane na dalszy plan, co według Terry’ego R. Bacona jest poważnym błędem. Jego książka pomoże Ci zmienić swoje przyzwyczajenia dotyczące pracy z grupą i stworzyć zespół, który będzie chciał razem działać na rzecz firmy. Dzięki wskazówkom Bacona dowiesz się, co robić, aby stać się autorytetem i partnerem dla podwładnych. Jeśli zmienisz swoje dotychczasowe nawyki i zastosujesz się do jego rad, przekonasz się, o ile lżej pracuje się Tobie i Twoim pracownikom.

Siedem najważniejszych potrzeb: poczucie, że inni mi ufają; poczucie rozwoju; poczucie własnej wartości; poczucie kompetencji i fachowości; poczucie docenienia; poczucie podekscytowania; poczucie zaangażowania.

I ŻYLI DŁUGO I SZCZĘŚLIWIE

i zyli dlugo i szczesliwie

Willard F. Harley
Wydawca: Funky Books Grupa Wydawnicza GWP

Książka, która pomogła milionom par na świecie, nareszcie w Polsce!
Poznaj proste metody na problemy w związku. Wzmocnij waszą relację. Zbuduj związek odporny na zdrady. Naucz się zaspokajać potrzeby partnera.

Jak zbudować satysfakcjonującą relację? Dlaczego tak wiele małżeństw się rozpada? Co sprawia, że partnerzy decydują się na romans? Czego tak naprawdę potrzebują kobiety i mężczyźni? I czy można utrzymać namiętność nawet w długoletnim związku?
Odpowiedzi na te pytania szuka Willard F. Harley, autor osiemnastu książek na temat związków, psycholog i terapeuta małżeński z ponad trzydziestoletnim stażem. Przekonuje, że kluczem do udanej relacji jest zrozumienie wzajemnych oczekiwań i skupienie się na potrzebach ukochanej osoby.
Harley podpowiada także, co zrobić, aby podtrzymywać stan zakochania i nie pozwolić rutynie osłabić namiętności. Przekonuje, że jest to możliwe nawet po wielu latach wspólnego życia. Prawdy zawarte w jego książce to prosta recepta na długie i szczęśliwe życie we dwoje.

SUN TZU dla kobiet

sun tzu dla kobiet

Sheetz-Runkle Becky
Wydawca: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne / GWP

Obowiązkowa pozycja dla nowoczesnej kobiety biznesu
Dzięki lekturze: zostaniesz mistrzynią strategii i planowania; nauczysz się wygrywać bez walki; dowiesz się, jak osiągnąć sukces bez konfliktów; pozbędziesz się hamujących cię ograniczeń; zaczniesz w pełni wykorzystywać swój potencjał.

Becky Sheetz-Runkle przekonuje, że kobiety nie powinny powielać męskich metod działania, lecz wypracować własne. Zachęca, by po kobiecemu osiągały szczyty w życiu zawodowym. Proponuje, by zasady ponadczasowej chińskiej sztuki wojny przełożyły na język biznesu i wykorzystały je do osiągania sukcesów. Techniki Sun Tzu opierają się na głębokim zrozumieniu natury ludzkiej, dlatego można je z powodzeniem stosować do budowania relacji zawodowych i kreowania własnej kariery.
Książka uczy dyplomacji, empatii, wyczuwania przeciwnika, sztuki dialogu i rozwiązywania problemów na drodze kompromisu. Proponowane w niej strategie pomagają nam uwierzyć w swoje możliwości i zapanować nad niepotrzebnymi obawami, a przede wszystkim uczą, jak osiągać realne cele i wygrywać bez zbędnej walki. I to niezależnie od tego, czy chodzi o prowadzenie własnej firmy, awans, czy też skuteczne zarządzanie ludźmi.

SZTUKA SKUTECZNEGO PRZYWÓDZTWA

sztuka skutecznego przywodztwa

Bacon Terry R.
Wydawca: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne / GWP

Obowiązkowa pozycja dla każdego lidera
Czego można nauczyć się od Billa Gatesa, Winstona Churchilla czy Marka Zuckerberga? Jak zostać przywódcą światowej klasy? Co czyni lidera naprawdę skutecznym i charyzmatycznym? Na wszystkie te pytania odpowiada w swojej książce Terry R. Bacon, jeden ze stu najwybitniejszych na świecie myślicieli w dziedzinie przywództwa (ranking magazynu „Leadership Excellence”).
Autor udowadnia, że nie można wywierać pożądanego wpływu, jeśli nie zrozumie się istoty władzy i nie zbuduje wystarczająco silnych jej fundamentów.
Dzięki publikacji dowiesz się, jak odkryć źródło swojej władzy, w jaki sposób ją pozytywnie wykorzystać i co zrobić, by skutecznie oddziaływać na innych. Otrzymasz sprawdzone techniki, jak budować przestrzeń władzy, a w rezultacie – jak wywierać większy wpływ. Nauczysz się wprowadzać swoje idee w życie, a pomysły – przekuwać w sukces.
To jedna z najlepszych książek biznesowych ostatnich lat (wg CIO Insight).

SPOSÓB NA OPORNYCH Skuteczne wywieranie wpływu

sposob na opornych

Bacon Terry R.
Wydawca:Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne / GWP

Wywieranie wpływu to sztuka sprawienia, aby inni podążyli za tobą – uwierzyli w coś, w co chcesz, aby wierzyli; myśleli tak, jak chcesz, aby myśleli; lub zrobili to, co chcesz, aby zrobili.
Każdego dnia wywierasz wpływ na kogoś lub ktoś wpływa na ciebie. Żeby odnieść sukces w biznesie lub życiu osobistym, musisz wiedzieć, jak skutecznie wpływać na myślenie, uczucia i działania innych ludzi oraz… jak obronić się przed niechcianym wpływem. Pomoże ci w tym niniejsza książka.
Dzięki lekturze: nauczysz się, jak skuteczniej i szybciej wpływać na innych; poznasz proste i skuteczne metody do zastosowania od zaraz oraz gotowe rozwiązania i (nie)etyczne techniki; zrozumiesz, że umiejętność wywierania wpływu jest czymś wyuczonym, a nie wrodzonym; dowiesz się, jak samemu nie ulegać próbom wywieraniu wpływu

ROZWÓJ DZIECKA

rozwoj dziecka

Sparrow Joshua D., Brazelton Thomas B.
Wydawca: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne / GWP

Ta książka to kompendium wiedzy na temat procesów rozwojowych, jakim podlega dziecko od narodzin do trzeciego roku życia, a także źródło sprawdzonych porad. Doktor Brazelton, wybitny amerykański pediatra z niemal pięćdziesięcioletnią praktyką, omawia najważniejsze zagadnienia dotyczące zdrowia i rozwoju dziecka oraz funkcjonowania rodziny. Pokazuje, jak mądrze prowadzić dziecko przez problemy z karmieniem, usypianiem, dyscypliną czy nauką korzystania z toalety. Skupia się na przełomowych momentach w rozwoju, które budzą największy niepokój rodziców, a które często łączą się z regresem rozwojowym. Nieustannie też podkreśla, że rodzicielstwa najlepiej uczyć się na błędach, gdyż dzięki nim dokonujemy analizy własnego podejścia, by zaradzić trudnej sytuacji.
Spotykając się z rodzicami, często zadaję im pytanie: „Kto z was ma w domu książkę, nie poradnik, opisującą rozwój człowieka w wieku waszego dziecka?”. Nie mogę się doczekać, kiedy podniesie się las rąk, a w domach rodziców małych dzieci będzie właśnie omawiana książka. Gorąco zachęcam do lektury i poznawania dziecka od pierwszych chwil jego życia przy wykorzystaniu mapy Brazeltona i Sparrowa.
Dorota Zawadzka
psycholog, gwiazda programu "Superniania"

BŁYSKAWICZNE WYWIERANIE WPŁYWU Jak motywować siebie i innych do natychmiastowego działania. Metoda sześciu kroków

blyskawiczne wywieranie wplywu

Pantalon Michael V.
Wydawca: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne

Od dawna obiecujesz sobie, że rozpoczniesz dietę, rzucisz palenie, zaczniesz ćwiczyć, ale nie wiesz, jak się zmobilizować i wreszcie to zrobić?
Wyczerpały się Twoje pomysły, jak skłonić bliską Ci osobę do zmiany nawyków i nastawienia do świata?
Bezskutecznie próbujesz zmotywować pracowników do większego zaangażowania w podejmowane działania i do większej efektywności?
Właśnie znalazłeś sposób, aby odkryć w sobie i innych ogromne pokłady energii. Dzięki niemu będziesz mógł błyskawicznie wywierać wpływ i mobilizować ludzi do realizowania planów, do których brakuje im motywacji. Sześć kroków metody Motywacji Błyskawicznej pozwoli Ci przełamać niechęć do zmiany oraz zmotywować siebie i innych do podjęcia odkładanego wciąż na później działania. Z tej metody na całym świecie korzystają lekarze, nauczyciele, rodzice, handlowcy, menadżerowie, psychologowie i psychiatrzy, a jej skuteczność udowodniono w przeszło 100 badaniach naukowych.
"Błyskawiczne wywieranie wpływu. Jak zmotywować siebie i innych do natychmiastowego działania" to książka, która dostarczy Ci wiele prostych, ale potężnych technik przekonywania ludzi oraz nastawi bojowo do motywowania siebie i innych.
Rząd amerykański przeznaczył 22 miliony dolarów na wprowadzenie programu wywiadu motywacyjnego, opisanego w książce "Błyskawiczne wywieranie wpływu", w służbie zdrowia, szczególnie w ośrodkach leczenia uzależnień chemicznych, na oddziałach ratunkowych oraz w zakładach penitencjarnych.

ZAZDROŚĆ - NIEBEZPIECZNA NAMIĘTNOŚĆ

zazdrosc niebezpieczna namietnosc

David M.Buss
Wydawca: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, 2014, wyd.IV

Czy istnieje miłość bez zazdrości? Dlaczego mężczyźni i kobiety wzajemnie się oszukują? Co czują zdradzani mężczyźni? Co bardziej martwi kobiety: to, że partner zakochał się w innej, czy to, że szuka przygód seksualnych nieangażujących emocjonalnie? Jak poradzić sobie z zazdrością i zdradą? Czy można odbudować związek po zdradzie i ponownie sobie zaufać?
Psycholog David M. Buss uznaje zazdrość za zjawisko powszechne i wskazuje jej przejawy w wielu kulturach. Opierając się na ankietach i wywiadach przeprowadzonych w trzydziestu siedmiu krajach na sześciu kontynentach, a także na najnowszych odkryciach w dziedzinie biologii, antropologii i psychologii, stwierdza, że ewolucyjnie pierwsze pragnienia seksualne wciąż kształtują nasze pasje. Zabiera nas w fascynującą podróż przez wiele kultur, od prehistorycznych po współczesne, aby pokazać, jak wielki wpływ na każdego z nas ma tytułowa niebezpieczna namiętność. To książka przełomowa dla rozumienia pierwotnych tajników naszych serc. Szokuje, intryguje i niepokoi, bez wątpienia nie pozostawia nikogo obojętnym. Dodatkowo pokazuje, że jedynie zdrowa równowaga pomiędzy zazdrością a zaufaniem prowadzi do szczerego przywiązania i trwałej miłości.

SZTUKA SKUTECZNEGO POROZUMIEWANIA SIĘ

sztuka skutecznego porozumiewania sie

Matthew McKay, Patrick Fanning, Martha Davis
Wydawca: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, 2013, wyd.III

Jak umiejętnie komunikować się w pracy, domu, z przyjaciółmi
Książka ta, kompendium wiedzy na temat sztuki porozumiewania się, omawia zasady jasnej i skutecznej komunikacji. Rzetelną i profesjonalną wiedzę przedstawiono w przystępny sposób, a opisy poszczególnych umiejętności uzupełniono wieloma przykładami i praktycznymi ćwiczeniami.
W książce szczegółowo omówiono takie zagadnienia jak: Nawiązywanie kontaktu; Asertywność; Aktywne słuchanie; Mowa ciała; Język seksu; Uczciwa kłótnia; Negocjacje; Wygłaszanie przemówień; Rozmowa kwalifikacyjna; Wywieranie wpływu na innych

TO, JAK SIĘ CZUJESZ, ZALEŻY OD CIEBIE. Klucz do dobrego nastroju

to jak sie czujesz zalezy od ciebie

McKay Gary D., Dinkmeyer Don
Wydawca: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne

Każdy doświadcza emocji: radości, gniewu, smutku, niepokoju. Uczucia ubogacają nasze życie, nadają mu znaczenie, ale mogą też podtrzymywać zły nastrój i podsycać konflikt; są goryczą i słodyczą ludzkiej egzystencji.

Ta książka uczy jak kontrolować silne nieprzyjemne emocje – poczucie winy, złość, przygnębienie, stres, niepokój – a zarazem częściej odczuwać radość i szczęście. Pokazuje związki między myślami i uczuciami oraz dowodzi, że to jak się czujemy zależy od nas samych.

NLP I ZDROWIE

nlp i zdrowie

Ian McDermott, Joseph O'Connor

Wydawca: Wydawnictwo Zysk i S-ka

Sami tworzymy własne zdrowie - przez to, co robimy, co myślimy, w jaki sposób żyjemy. Niniejszy poradnik pokazuje praktyczny sposób wykorzystania najnowszych odkryć w medycynie oraz własnych doświadczeń dotyczących zdrowia, i połączenia ich efektów tak, by najlepiej wpłynęły na zdrowie i samopoczucie. Demonstruje, w jaki sposób, przy pomocy NLP, utrzymać umysł i ciało w harmonii.

BYĆ MĘŻCZYZNĄ WE WSPÓŁCZESNYM ZWARIOWANYM ŚWIECIE

byc mezczyzna

Matthew McKay, Patrick Fanning

Wydawca: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne

Książka adresowana jest do każdego mężczyzny, który pragnie poprawić jakość swojego życia oraz do każdej kobiety, która chce wiedzieć, jak współcześni mężczyźni postrzegają siebie i swoja rolę w życiu. Autorzy podejmują takie tematy, jak: budowanie relacji z ojcem, tworzenie udanych związków, nawiązywanie męskich przyjaźni, zadowolenie z pracy zawodowej, radość z seksu, dbanie o swoje potrzeby i ciało.

PODRÓŻ W GŁĄB SIEBIE Kolejny krok ku świadomemu życiu.

podroz w glab siebie

Colin P. Sisson

Wydawca: MEDIUM

Jest to książka o sztuce harmonijnego życia, o odzyskaniu mocy osobistej, o świadomym tworzeniu bardziej pozytywnej rzeczywistości. Sisson krok po kroku wyjaśnia czym jest samoświadomość i dlaczego jest tak ważna; sugeruje, co można zrobić, by podnieść jej poziom; proponuje ćwiczenia do pracy wewnętrznej; uczy konkretnych umiejętności efektywnego funkcjonowania oraz praktyk nieodzownych dla zdrowego umysłu, ciała, emocji i ducha. Właściwie jest to podręcznik ćwiczeń pełen inspirujących informacji. To podręcznik dla wszystkich, którzy dokonali pewnego podstawowego wyboru: że chcą świadomie uczestniczyć w procesie własnej ewolucji. Także dla doradców, terapeutów, psychologów, nauczycieli, rodziców.